Králova řeč

12.04.2018 19:00

Hra, podle níž vznikl nejúspěšnější film roku 2010, ověnčený mnoha cenami včetně čtyř Oscarů, měla premiéru ve Velké Británii v únoru 2012. Příběh vychází ze skutečnosti: sleduje boj budoucího anglického krále Jiřího VI. (1895–1952) s handicapem, který by mohl ohrozit nejen jeho vlastní pozici, ale také celou společensko-politickou situaci v zemi, stojící na prahu druhé světové války. Vypjatá doba si žádá ve svém čele pevného muže, kterým jen stěží může být koktající král… Proto následník trůnu za podpory své ženy Alžběty (budoucí královny matky), Winstona Churchilla, své rodiny a vlády podstupuje svéráznou léčbu u australského odborníka jménem Lionel Logue, který však nebyl jen logopedem, ale také svérázným terapeutem. Logue s neomylnou intuicí otevírá bezpečný prostor, ve kterém může král čelit svým vnitřním zraněním, strachu a agresi, a zároveň navrací řeč do jejího přirozeného živlu. Mezi králem a jeho podivínským léčitelem se vytvoří zvláštní pouto. Seidler, který sám v dětství trpěl vadou řeči, nezískal za života královny matky souhlas k provedení hry. A teprve když v roce 2002 královna zemřela, pustil se znovu do práce.

Inscenace vhodná od 10 let. Upozorňujeme diváky, že se v rámci inscenace kouří.

(zdroj: https://www.ndbrno.cz/cinohra/kralova-rec?idp=16840)

KDY: čtvrtek 12. 4. 2018

KDE: Mahenovo divadlo Brno

V KOLIK: v 19:00 hod.

 

Odjezd z Kuřimi autobusem je hodinu před představením - v 18:00 hod., a to od Kulturního domu, se zastávkou u nádraží a sokolovny. 

 

Prosíme všechny zájemce o vstupenky, aby se přihlásili závazně buď osobně v kanceláři Klubu Kotelna, nebo na adresu kucerova@mkkurim.cz , případně na telefon 541 263 556. Oznamte prosím, kterou cenovou skupinu požadujete a místo, odkud pojedete autobusem, pokud nezvolíte vlastní dopravu.