Něco za něco (W. Shakespeare)

27.03.2018 19:00

„Hřích má být souzen a hříšník ne?“

Vídeň. Kníže Vincentio odcestoval na diplomatickou misi. V době jeho nepřítomnosti jej zastupuje náměstek Angelo. Ten je znám jako bezúhonný muž a strážce dobrých mravů. Usiluje o pořádek ve městě. A to neúprosně. Rozhodl se skoncovat jednou provždy s chtíčem, vyčistit město od prostituce. Mladého Claudia hodlá pověsit za to, že přivedl do jiného stavu Julii, s níž však nebyl právoplatně sezdán. Amnestii, zdá se, neudělí ani na základě prosebných odvolání Claudiovy sestry Isabely. Ledaže... Výchozí divadelní situace, jak vystřižená ze současného tisku, má svá „ale“. Stejně jako podtext oněch dnešních zpráv. Z váženého občana a zapřisáhlého odpůrce smilstva se vyklube největší zhýralec, korupčník a chlípník. Z původně spořádaného města jeden velký (s prominutím) bordel. Za sex s Isabelou by Angelo možná přehodnotil svůj názor na popravu Claudia. Isabela však nehodlá na jeho podmínky přistoupit. Do hry vstoupí inkognito kníže Vincentio, jeho domnělý odjezd je pouze svérázným řešením mravní krize města, a nabídne Isabele možné řešení. Něco shnilého je nejen ve státě dánském. „Jediná naděje, kterou Shakespearova hořká komedie nabízí, spočívá v tom, že mobilizuje smysl pro spravedlnost.“, říká překladatel a shakespearolog Martin Hilský. Téma navýsost aktuální! Po téhle hře už Shakespeare žádnou komedii nenapsal.

(zdrojhttps://www.ndbrno.cz/cinohra/neco-za-neco?idp=16694)

 

KDY: úterý 27. 3. 2018

KDE: Mahenovo divadlo Brno

V KOLIK: v 19:00 hod.

 

Odjezd z Kuřimi autobusem je hodinu před představením - v 18:00 hod., a to od Kulturního domu, se zastávkou u nádraží a sokolovny. 

 

Prosíme všechny zájemce o vstupenky, aby se přihlásili závazně buď osobně v kanceláři Klubu Kotelna, nebo na adresu kucerova@mkkurim.cz , případně na telefon 541 263 556. Oznamte prosím, kterou cenovou skupinu požadujete a místo, odkud pojedete autobusem, pokud nezvolíte vlastní dopravu.